Na hlavní stránku horolezeckého oddílu TJ Lokomotiva Teplice

Setkání legend

13.–15. 5. 2011

Na chatě v Tisé se sešli spolulezci Gerta Tschunka: Ivan Kluvánek z Bratislavy, dlouholetý trenér a vedoucí reprezentačního družstva. Ján Ďurana zvaný "Čistič", jeden z bývalých pověstných tatranských "Pavouků", jeden z našich nejlepších horolezců. Ľudovít Záhoranský z Třince, známý himalajec a výborný alpinista. Dále Milan Mižičko a Pavol Klein.

Ivan Kluvánek: Vyvrcholením jeho snah a několikaletého studia stěn byl prvovýstup v severní stěně Šchary (5201 m) roku 1965. V této mimořádně nebezpečné a obtížné stěně se podařil Jánu Ďuranovi, Gerhardu Tschunkovi a Ľudovítu Záhoranskému výstup, dodnes čekající na zařazení mezi nejvýznamnější podniky tohoto druhu na Kavkaze. Díky svému lezeckému umění a skvělé taktice se trojice dokázala probít mezi vistutými a padajícími ledy ve světovém stylu.
Zdroj: Kniha Horolezectví zblízka; Ivan Dieška, Václav Širl

IMGP7399.jpg
Stojící zleva: Milan Mižičko, Jáno Ďurana, Ivan Kluvánek (v předklonu), Ľudovít Záhoranský (v červené vestě), Gerhard Tschunko, Pavol Klein (sedící zcela vpravo)

IMGP7401.jpg
Zleva: Ľudovít Záhoranský, Gerhard Tschunko, Milan Mižičko, Pavol Klein, Ivan Kluvánek (v zákrytu za Pavlem)

IMGP7402.jpg
Stojící zleva: Jáno Ďurana (částečně v zákrytu), Ľudovít Záhoranský, Gerhard Tschunko, Ivan Kluvánek, Milan Mižičko, Pavol Klein (sedící)

IMGP7403.jpg
Od nejbližšího k nejvzdálenějšímu: Pavol Klein, Milan Mižičko, Ivan Kluvánek, Jáno Ďurana, Gerhard Tschunko, Ľudovít Záhoranský

IMGP7404.jpg
Ivan Kluvánek (zcela vlevo), Ľudovít Záhoranský (druhý zprava)

IMGP7405.jpg
Zleva: Jáno Ďurana, záda Jindry Dlaska, Milan Mižičko, Pavol Klein

IMGP7406.jpg


IMGP7408.jpg


IMGP7411.jpg


IMGP7410.jpg
Organizátor setkání