Na hlavní stránku horolezeckého oddílu TJ Lokomotiva Teplice

Akce Stuchlík

22. 9. 2016

Dne 22. září 2016 skupina kamarádů splnila přání Rudolfa Stuchlíka, podívat se na horolezecký památník. Rudolf Stuchlík byl dlouholetým členem horolezeckého oddílu Lokomotiva Teplice. Úspěšný lezec jenž provedl hodnotné výstupy ve Vysokých Tatrách, letních i zimních, v Alpách, v Mongolsku, byl účastníkem expedice Kačkar a mnoho dalších včetně několika prvovýstupů v horách, Bořni a na pískovci. Před několika léty po bodnutí klíštěte a následné encefalitidě ochrnul a je na vozíku. Památník chtěl vidět, protože na tabulkách jsou horolezci které dobře znal a se kterými lezl.

Ve čtvrtek dopoledne přivezl Anton Šulo, jeden z hlavních pořadatelů této akce, Rudolfa do Tisé k Turistické chatě. Po přeložení do vozidla horské služby Tisá odjel s doprovodem až k Himmelreichu. Rudu na záchranných nosítkách odnesli kamarádi na plošinu k památníku. Po určitém setrvání na místě byl Ruda opět odnesen k vozidlům. Celá akce byla zakončena posezením u pivka v Refugiu.

Účastníci akce: Anton Šulo, J. Fischer, oba bývalí členové horské služby, J. Šterba, R. Hink, M. Horčic z Tisé, J. Mach, člen horské služby Tisá a Gerhard Tschunko.

Chtěl bych touto cestou ještě jednou jménem Rudolfa Stuchlíka i za sebe poděkovat všem účastníkům za prokázanou kamarádskou službu.

Gerhard Tschunko

CIMG3104.jpg

CIMG3105.jpg

CIMG3105b.jpg

CIMG3106.jpg

CIMG3107b.jpg

CIMG3108.jpg

CIMG3110.jpg

CIMG3111.jpg