Na hlavní stránku horolezeckého oddílu TJ Lokomotiva Teplice

Anna Loosová

Anna Loosová - Vlková byla dlouholetou členkou horolezeckého oddílu Loko Teplice. Byla zdatnou a úspěšnou horolezkyní jak na pískovci tak i ve Vysokých Tatrách. Se svým manželem Arnoštem se až do vysokého věku stále vraceli do světa skal a hor, který milovali a s nadšením obdivovali.

Nazdar přátelé,
není mi lehko do konstatování, že z HO Loko Teplice odešel další neopominutelný člen a to po Rudolfovi Ponocném, Jardovi Budínovi, Tondovy Malichovi je to naše oddílová zdravotnice Anička Vlková – Loosová. Odešla v pátek 4. 1. 2019 ve věku osmdesáti dvou let. Rozloučení bude v úzkém rodinném kruhu. Na vzpomínku jsem přidal pár fotografií Jirky Reissiga z oslav jejich Osmdesátin. I když je to smutná událost, nelze při vzpomínkách na ni opominout její milý úsměv. Dovolte mi, abych připomněl z mého hlediska její dva opravdu nejkrásnější úsměvy.

První se odehrál při našem pobytu ve V. Tatrách na Chatě pod sedlem Váhy, kde chatařil Viktor Beránek. Naučil nás také karetní hru Kameny. Spočívá v tom, že hráči sedí okolo stolu a posílají si okolo něho karty. Uprostřed stolu jsou kameny, ale je jich o jednoho méně než hráčů. Když má někdo čtyři stejné karty, položí je na stůl a natáhne se pro kámen. Ostatní to učiní s pochopitelně menším zpožděním také. Na koho kámen nezbyde, vypadá. Jsou to opravdu nervy sledovat okolí a svoje karty, aby jsi nezaváhal a včas se natáhl pro kámen. Při jednom takovém útoku na kameny snad někdo zablokoval Aničce ruku a tak vypadla. Viktor se zachoval a dal ji svůj kámen, za který byl jako gentleman obdarován úsměvem.

Další byl při našem pobytu v rámci Oslav Spartakiády na Brnčálce. Náhle přišla zpráva, že Petr s Otou mají nějaké potíže na Žeruchových věžích. Nevím již kdo to byl se ujal organizace záchranné akce. Jako zdravotnice vrcholové skupiny byla určena Líba, což Aničku, jako oddílovou zdravotnici rozladilo. Vedoucí záchranky ji operativně jmenoval zdravotnicí údolní skupiny, což ji rozzářilo její tvář. Nejsem si tady jist, bylo-li to přidělenou funkcí, nebo pohledem na Petra a Otu, kteří přišli do chaty po svých a nezraněni.

Tak to by tak bylo asi všechno, stále pro nás Aničko budeš usměvavá kamarádka a nezapomeneme na Tebe. Zasloužíš si to.

Za HO LOKO Teplice bývalý předseda
Honza Pour
loosova.jpg
loosova_osmdesat.jpg
Anička Loosová při svých osmdesátinách

loosova_pripitek.jpg
Aničko, ať Ti je nahoře dobře

loosova_horolezci.jpg
V kruhu přátel horolezců