20.01.07 * 10:21 | akce
Zimní táboření na Bořni.
Lukáš <<

Nepočítám-li "Horezdary" prvního ledna (to bývá záležitost spíše individuální) tak máme za sebou první klasickou, tradiční oddílovou akci. Bohužel ani letos počasí nevytvořilo ty pravé podmínky. Vlastně možná naopak. Jen bude potřeba vynechat pro příště v názvu to "zimní". Ale po pořádku. Sobota, první dorazil pěšky Jirka. Sice jen od chaty kde nechal auto, ale pěšky! Povídal něco o tom, že sraz prý je (měl být) mezi desátou a jedenáctou. Potkali jsme se ovšem ve dvě. Během pěti minut, telefon od Pavla, že už jsou s Valdou na cestě. A opravdu od Chauče bylo slyšet  auto. Motor kvílel a potom ztichl. No vypadalo to že taky přijdou pěšky. Nakonec se opět ozval (motor) a Pavel dorazil. Valdu vysadil někde po cestě. Takže vlastně Valda nakonec taky přišel pěšky :-) To už ovšem byly skoro tři hodiny. A šestého ledna se stmívá brzy. Tak honem vybalit a ustlat si ještě za světla. Rozdělat oheň a rychle do skal. Do stěn a do věží. Dorazil ještě Honza s dceruškama.  Kluci vyrazili do skal, já domů. Tři dny stará jizva na zádech není ono na spaní venku :-( Už jen z vyprávění tedy vím že se ještě přijel podívat Pepča (na kole, má to přes kopec) a už po tmě dorazil Michal a děvčaty.  A Ála.

Ke zmiňovaným podmínkám, na šestý leden to opravdu nevypadalo, bylo teplo celou noc a pohodu u ohně nenarušil ani slabý noční deštík.

 Pokud se ozvaly hlasy komentující jestli akce bude nebo nebude (Rosťo :-) Mám zde zdůraznit : "termín je už desítky let stejný - první víkend v lednu a koná se za každého počasí...".
 

 



 

 

 


 >>   (C) Lukas 2007  <<